Dużą wagę przywiązuję do wieloletniej współpracy z CERN. Wzmocnienie pozycji PK na forum międzynarodowym poprzez pogłębienie współpracy z uznanymi europejskimi ośrodkami naukowymi, jak np. Uniwersytet Techniczny w Berlinie, Wiedniu, Groningen, uważam za konieczne. PK nawiązała również bardzo dobre kontakty z uczelniami w Chinach i Wietnamie.
- Przedstawiciele tych firm i instytucji będą również opisywać dane problemy.
- Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić reputację i legalność kasyna online przed rozpoczęciem gry.
- W gronie założycieli klubu, powołanego do życia w 1980 r., byli profesorowie PK, architekci Janusz Bogdanowski i Tadeusz Przemysław Szafer.
- Opcje takie jak e-portfele i kryptowaluty można znaleźć w najlepszych kasynach z natychmiastową płatnością.
- Łuszczyca i stany zapalne błon śluzowych.
Prof. Jacek Leśkow z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK został rektorem Uniwersytetu Amerykańskiego w Kijowie
W wydarzeniu wziął udział rektor uczelni prof. Andrzej Szarata. Fundusze na zakup prezentów oraz potrzeby placówek opiekuńczo-wychowawczych będą zbierane do 27 listopada. Organizatorzy akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom” poszerzyli w tym roku możliwości wsparcia inicjatywy. Na kampusach Politechniki Krakowskiej trwa kwesta do specjalnie oznaczonych puszek. W bieżącej edycji można również wpłacać fundusze na zbiórkę prowadzoną on-line.
W Polsce powstaje Narodowa Sieć Metrologii Współrzędnościowej – PK liderem projektu
Władysławy Francuz, prof. oświaty rozpoczął 15. Rok działalności z 229 słuchaczkami i słuchaczami na pokładzie. W tym gronie są tacy, którzy uczestniczą w zajęciach politechnicznego UTW od pierwszych zajęć w 2010 roku! W inauguracji nowego roku we wtorek 15 października 2024 r.
Nie musisz być superbohaterem, żeby zmieniać świat! Ruszyła 36. edycja akcji „Mikołajki – Studenci Dzieciom”
Lupeol, składnik kory brzozy o dobroczynnych właściwościach, ale ograniczonych dotąd możliwościach wykorzystania. – Zawarte w korze brzozy związki triterpenowe mają zbawienny wpływ na skórę człowieka. To działanie, między innymi antyoksydacyjne, przeciwdrobnoustrojowe, odmładzające i stymulujące naturalne mechanizmy obronne skóry, jest jednak ograniczone przez słabe przenikanie przez barierę skórną. Ogromny potencjał tych związków nie mógł być więc w pełni wykorzystany – mówi dr inż. Magdalena Malinowska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK.
Projekty z Politechniki Krakowskiej z finansowaniem w ostatnim tegorocznym rozdaniu MINIATURY
Firma oferuje też studentom czy plinko jest bezpieczne praktyki i staże oraz możliwość uczestniczenia w wybranych swoich projektach. – Z ogromną radością ogłaszamy rozpoczęcie oficjalnej współpracy edukacyjnej i badawczej z Politechniką Krakowską. Innowacyjna kooperacja pomiędzy GE HealthCare Polska a renomowaną instytucją akademicką ma na celu rozwijanie rozwiązań technologicznych oraz wspomaganie edukacji studentów w obszarach technologii medycznych. Jesteśmy przekonani, że ta synergia przyniesie innowacje, które przybliżą realizację wizji spersonalizowanej i precyzyjnej opieki zdrowotnej dostępnej dla każdego – powiedział Marcin Karp, członek Zarządu GE Medical Systems Sp.
47 projektów z łącznym budżetem 48,1 milionów złotych zrealizują badaczki i badacze z całego świata w ramach konkursu POLONEZ BIS 3, rozstrzygniętego właśnie przez Narodowe Centrum Nauki. Wśród nich znalazł się prof. dr Inna Ivashchenko, która będzie realizować prace badawcze na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. „Nowe kompozytowe materiały perowskitowe o podwójnej budowie, pozbawione ołowiu, o obiecujących właściwościach luminescencyjnych” Politechnika otrzyma ponad 1,2 mln zł. Politechnika Krakowska jest związana z Żywcem i Jeziorem Żywieckim od lat 70. Wtedy odbyły się pierwsze Regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej, które mają miejsce co roku w lipcu nieprzerwanie do dziś. Nad Jeziorem Żywieckim 35 lat temu powstał Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Politechniki Krakowskiej.
Zielony plan dla Politechniki Krakowskiej
Na trzy najlepsze zespoły czekają nagrody finansowe (3 tys., 2 tys. i 1 tys. zł). Rywalizacji w programowaniu towarzyszyć będą minitargi pracy, warsztaty, prelekcje i inne atrakcje. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 5 marca o godzinie 11 w Klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1), organizatorzy przygotowali tam miejsca do pracy i odpoczynku, zapewniają też posiłki. „Kościuszkon” zakończy się 6 marca w godzinach popołudniowych, około godz. 15 prezentacje projektów, a po nich ogłoszenie zwycięzców. – Efekty pandemii możemy dostrzec do dziś, nawet w postaci zmian w naszym zachowaniu i samopoczuciu.